Hakkımızda

Alfa Lojistik

2018 yılında kurulan firmamız genç bir firma olmasına rağmen bünyemizde bulundurduğumuz  en azı 10 senelik taşımacılık sektöründe ve konularında uzman olan çalışma arkadaşlarımız ile tecrübeli bir ekibe sahibiz.

Delivered Goods

Delivered Goods

Esnek Fiyatlandırma Politikası
& Onlarca Yıllık Tecrübe!

We believe that the services, offered by our company, should satisfy the high expectations of our customers. We are dedicated in creating added value for our customers by implementing modern technology in our work. That is why the desire of constant improvement is the driving force behind our transportation business.

Dünya Çapında Müşteriler

Teslim Edilen Ürünler

Kat Edilen Mesafe (KM)

Şu anda tüm dünyada mevcut olan en iyi nakliye ve nakliye hizmetlerini sunmak. En son iletişimleri, yeni izleme ve işleme yazılımlarını kullanan kalifiye personelimiz, onlarca yıllık deneyimle birleşiyor!

Son Paketleme Çalışmaları

Öne çıkan projeler

Müşteri tabanımızda sunduğumuz çözüm ve hizmet türlerini örnekleyen aşağıdaki vaka çalışmalarını sunuyoruz.

İnsanlar Ne Dİyor!

Referanslar

Müşterilerimizin ürünlerimiz, insanlarımız ve hizmetlerimiz hakkında neler söylediğini görün. Hepinizle gurur duyuyoruz!

İçgörü ve Eğilimler

Son Makaleler

Yalnızca içgörü, sektör trendleri ve en iyi haber başlıklarına odaklanan en son haberlerimizi ve düşüncelerimizi takip edin.

Importers achieve cost savings through the First Sale rule!

Mart 30, 2019

The trade war currently ensuing between the US and several nations around the globe, most fiercely with China, shows no signs of the first set of tariffs levied…

Cargo flow through better supply chain visibility, control.

Mart 29, 2019

Focus can provide logistics personnel to meet the needs of your company or project. We assist in the recruitment of permanent staff, or we can manage your logistics…

Importance of specialized focus in Projects, Oil & Gas Logistics?

Mart 28, 2019

The Journal notes that last year, As investors such as Black Rock look deeper into strategy and climate change issues (and call them out specifically in their shareholder…